• Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

          • Absolwenci 2020

              Piątek 26 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020.

              Pandemia w naszym kraju  odmieniła funkcjonowanie szkół. Od połowy marca nauka odbywa się w sposób zdalny przy użyciu Internetu.

              Zakończenie roku szkolnego odbyło się w nietypowy sposób. Nie było uroczystego apelu, tradycyjnego wręczenia świadectw, nagród, a nawet uścisku dłoni Pani Dyrektor i wychowawcy. Nie wszyscy uczniowie przybyli po odbiór świadectw. Każda klasa miała wyznaczoną godzinę wydawania świadectw. Wszyscy musieli zachować odpowiednie odległości, zdezynfekować ręce i mieć maseczkę ochronną.

              Jako ostatni przybyli do szkoły uczniowie klasy ósmej.

             Uczniowie klas ósmych przeżywali chwile niepewności w związku z egzaminem. Przez dłuższy czas nie wiadomo było, czy w ogóle się odbędzie i w jakich warunkach. Ósmoklasiści testowali pierwszy w historii polskiego szkolnictwa próbny egzamin z wykorzystaniem sieci.  Uczestniczyli w nowej formie zajęć, konsultacji przed egzaminem. I w końcu w połowie czerwca przystąpili do egzaminu w reżimie sanitarnym. Odbierając świadectwo ukończenia szkoły nie otrzymali, jak to było dotychczas, zaświadczenia o wynikach egzaminu. Na te trzeba poczekać do 31 lipca.

              Ósmoklasiści z zachowaniem zalecanych odległości zajęli miejsca na sali gimnastycznej. Przed nimi na stolikach były przygotowane świadectwa, nagrody książkowe oraz statuetki Wiktorów ufundowane przez Radę Rodziców.

              Pani Dyrektor skierowała do absolwentów słowa pożegnania. Podziękowała uczniom za zaangażowanie w życie klasy i szkoły. Przypomniała o sukcesach, jakie  osiągnęli w różnych konkursach. Zaznaczyła, jak dobrze poradzili sobie z nauczaniem w ostatnich miesiącach oraz podczas egzaminu ósmoklasisty.

             Pani Dyrektor wyróżniła troje uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na różnych uroczystościach jako poczet sztandarowy. Byli to: Katarzyna Żabińska, Zuzanna Świeca i Jakub Wąsowicz.

             Szczególne wyróżnienie uhonorowane odpowiedną statuetką otrzymała uczennica Katarzyna Żabińska. Uzyskała ona najwyższą średnią ocen na zakończenie szkoły podstawowej.  

             Katarzyna Żabińska jest Absolwentką Szkoły w roku szkolnym 2019/2020.

             Dla uczniów klasy ósmej „po raz ostatni zadźwięczał dzwonek” w Szkole Podstawowej w Ostrowie.

            ’’Do zobaczenia w dorosłym życiu

            Na innej drodze, na innym szlaku

            Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu

            Wśród masy pytań w pełnym plecaku.

            Przyszłość jak wielki znak zapytania

            Pełna rozterek i niepokoju.

            Bez odpowiedzi na takie pytania

            W codziennej pracy, w chwilach spokoju.

            Stoimy w progu tej naszej drogi

            Tacy malutcy, tacy nieśmiali

            Z cichą nadzieją, by los nie był srogi

            Byśmy do celu dotarli cali

            Otwarci, prawi, pełni miłości,

            Idźmy odważnie przez nasze życie,

            By w końcu drogi bez wątpliwości

            W lustro popatrzeć na swe odbicie.”

          • Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019 / 2020

          • Uwagi !!!

            • Świadectwo / dyplom może odebrać rodzic / opiekun prawny lub uczeń szkoły - osoba zdrowa bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Osoba odbierająca nie może przyjść do szkoły, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            • Rodzice / uczniowie będą mogli odebrać świadectwo szkolne promocyjne / ukończenia szkoły podstawowej / dyplomy w dniach 25 czerwca (oddział przedszkolny), 26 czerwca (klasy I – VIII) o wyznaczonej godzinie pod warunkiem zastosowania zasłonięcia ust i nosa oraz po zdezynfekowaniu rąk przed wejściem na teren Szkoły Podstawowej w Ostrowie.
            • Rodzice / opiekunowie / uczniowie wchodzą do szkoły głównym wejściem, pojedynczo (w odstępach).
            • Rodzice / opiekunowie /  uczniowie danej klasy przychodzą do szkoły wg podanego harmonogramu.
            • Odbiór świadectw będzie odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczka, rękawiczki, zachowanie odległości). Sale będą dezynfekowane po każdej grupie.
            • Rodzice/opiekunowie towarzyszący dzieciom, nie wchodzą do budynku szkoły, oczekują na boisku szkolnym z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.
            • Pomiędzy kolejnymi spotkaniami w sali gimnastycznej następuje 10 minutowa przerwa na przewietrzenie sali i dezynfekcję ławek i krzeseł.
            • Nie chodzimy po szkole, nie gromadzimy się w klasach. Udajemy się bezpośrednio na salę gimnastyczną.
            • Przynosimy własne długopisy! (potwierdzenie odbioru świadectw)
            • Rodzice / opiekunowie /  uczniowie opuszczają szkołę kierując się do wyjścia od strony parkingu.

             

            Odbiór świadectwa szkolnego w dniu 26 czerwca nie jest obowiązkowy. Rodzice uczniów mogą zadecydować o odbiorze świadectwa w terminie późniejszym. Po 26 czerwca świadectwa będzie można odbierać w dniach od 29 czerwca do 3 lipca w szkole, w godzinach 10:00 – 12:00 (lub w innych dogodnych dla Rodzicach terminach po wcześniejszym ustaleniu pod numerem telefonu 12 386 6009)

             

             

          • Egzamin ósmoklasisty 2020

          •   Uczniowie najstarszej z klas rozpoczynają egzamin ósmoklasisty 2020, który potrwa 3 dni. Harmonogram egzaminu jest następujący:

            - wtorek 16 czerwca - egzamin z języka polskiego,

            - środa 17 czerwca - egzamin z matematyki,

            - czwartek 18 czerwca - egzamin z języka obcego.

              Wszystkie wymienione wyżej egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9 rano. Egzamin z języka polskiego potrwa 120 minut, z matematyki 100 minut, a z języka obcego - 90 minut. Arkusze egzaminacyjne będą publikowane w dniu danego egzaminu około godziny 13. Będzie można je znaleźć na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Wyniki będą znane 31 lipca.

             Egzamin ósmoklasisty 2020 miał się odbyć w kwietniu, jednak ze względu na pandemię koronawirusa konieczna była zmiana terminu. Egzamin odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym. Zdający muszą pamiętać m.in. o zachowaniu półtorametrowego dystansu od innych osób oraz zasłanianiu ust i nosa.

              Uczniom klasy ósmej życzymy powodzenia!

             

          • Narodowe Czytanie "Balladyny"

          • Zachęcamy do udziału w akcji!

            5 września 2020 roku czeka nas dziewiąta odsłona polskiej akcji społecznej – Narodowe Czytanie. Coroczne odczytywanie obszernych fragmentów narodowych dzieł literackich zostało zapoczątkowane w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a pomysłodawczynią była Agnieszka Celeda. Dotychczas czytane były m. in. dzieła Aleksandra Fredry, a także „Trylogia” Henryka Sienkiewicza, „Lalka” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza , „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W tym roku nadszedł czas na „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

            Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, jest nadzwyczajna, dlatego możliwe jest, że tegoroczne wspólne czytanie odbędzie się w naszych domach. Tym bardziej zapraszamy wszystkich, zwłaszcza uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrowie do przyłączenia się do wspólnego czytania.  

            5 września odbędzie się kulminacja zainaugurowanej przez Parę Prezydencką akcji Narodowe Czytanie.

            Prezydent skierował specjalne przesłanie, w którym zachęca do udziału w akcji:

            „– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy” –

            napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

          • X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

          •     X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

            I miejsce dla Wiktorii Jamróz

                Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła, w ramach działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i rolniczych chorób zawodowych, dziesiątą edycję konkursu plastycznego. Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. „Tegoroczne hasło konkursowe miało zwrócić szczególną uwagę najmłodszych mieszkańców obszarów wiejskich na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym, zachęcić dzieci do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zachowania w jego obrębie, a także przypomnieć <<Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat>>”. 

                W etapie regionalnym  wzięło udział 305 uczniów z 24 Szkół Podstawowych.

                Ze Szkoły Podstawowej w Ostrowie do konkursu przystapiło 11 uczniów:

            Natalia Jamróz, kl. 2, Nikola Sekunda, kl. 2, Jowita Sekunda, kl. 2, Bartosz Kwiecień, kl. 4, Emilia Świeca, kl. 5, Eryk Kasperczak, kl. 5, Emilia Kwiecień, kl. 6, Ewelina Rokita, kl. 6, Justyna Sekunda, kl. 6, Patrycja Wcisło, kl. 6 oraz Wiktoria Jamróz z klasy 8.

              Wiktoria Jamróz zajęła I miejsce w drugiej grupie wiekowej (klasy 4 – 8).

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!