• 31 maja wszyscy uczniowie wracają do nauki stacjonarnej na zasadach sprzed pandemii

          • Już od poniedziałku, 31 maja br. wraca stacjonarna nauka w szkołach dla wszystkich uczniów. 

            Sytuacja epidemiczna na tyle się poprawia, że w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa wracamy do normalnej pracy szkół. Od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie i słuchacze będą kształcić się na terenie szkoły na zasadach obowiązujących przed okresem epidemii. 

          • Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?

          • Drodzy Rodzice 


            "Spoglądamy na świat wirtualny, w którym nasze dzieci wydają się być pogrążone. Po części to rezultat nauki zdalnej, po części pociągającej natury mediów społecznościowych, gier, filmów. Z raportu naszej fundacji ze stycznia 2021 r. wynika, że dzieci i młodzież spędzają aktualnie przed ekranem średnio 9 godzin dziennie. Jest to etat w sieci. Z nadgodzinami. [...] Co powinno budzić nasze zaniepokojenie, a co jest nieszkodliwą specyfiką nowego pokolenia?"

            Polecamy ciekawy materiał dotyczący obecności dzieci w wirtualenj rzeczywiśtości.

            Broszura pod linkiem:

            broszura_Dzieci_w_wirtualnej_sieci_2021_(1).pdf​​​​​​​

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, realizowanego w roku szkolnym 2020/2021.

            Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Na zakończenie programu uczniowie wypełnili Test bezpieczeństwa i Ankietę  podsumowującą. Po zakończeniu projektu szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” a uczniowie dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie.

            Koordynatorem programu jest Pani Małgorzata Smusz.

             

            Poniżej podziękowania przesłane przez Zespół Programu:

            Szanowni Państwo,

            Dziękujemy za wzięcie udziału w XII edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2020/2021. Gratulujemy realizacji i ukończenia programu. Dziękujemy za wypełnienie Testów bezpieczeństwa i Ankiety podsumowującej. Z pewnością będzie to dla nas cenne źródło wiedzy na przyszłość.

            Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

            W załącznikach przesyłamy Certyfikat potwierdzający udział Państwa placówki w XII edycji naszego programu oraz wzór Dyplomu dla dzieci.

            Życzymy sukcesów w dalszej edukacji dotyczącej bezpieczeństwa i już dziś zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2021/2022.

            Pozdrawiamy,

            Zespół Programu
            Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Organizacja nauczania w dniach 17 – 30 maja

          • Na podstawie  § 2, § 3 ust. 1 i 3 oraz § 4 ust. 1 i 5 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 824) w okresie od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r. w Szkole Podstawowej w Ostrowie będą organizowane zajęcia w klasach IV-VIII w ramach kształcenia zdalnego, realizowanego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość oraz kształcenia stacjonarnego.

            Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym (50 proc./50 proc.).

            Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego § 5,  dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o których mowa w ust. 2, są ustalone na egzamin ósmoklasisty,  czyli 25.05.2021-27.05.2021.

             

            Zasady pracy w naszej szkole od 17 maja do 30 maja:

             

            1. Przedszkole oraz klasy I – III:  stacjonarnie.

            2. Klasy IV – VIII: zdalnie i stacjonarnie.

            Szczegółowy plan zajęć przekażą wychowawcy klas.

            3. Opieka świetlicowa - wg harmonogramu (szczegóły przekażą wychowawcy klas).

            4. W dniach 25 – 27 maja uczniowie klasy ósmej przystąpią do egzaminu ósmoklasisty, dla pozostałych uczniów będą to dni wolne od zajęć dydaktycznych.

             

            Nauczanie stacjonarne odbywa się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Szczegółowe wytyczne sanitarne znajdziemy na stronach MEN:

            wytyczne-mein-mz-i-gis-dla-szkol-podstawowych

          • Egzaminy ósmoklasisty już wkrótce!

          • W tym roku uczniowie klasy ósmej przystąpią do egzaminów w wyjątkowo późniejszym terminie. 

            Kształcenie w roku szkolnym 2020/2021 przebiega w nietypowy sposób. Z powodu pandemii od października w szkołach podstawowych realizowane jest nauczanie zdalne. W  szczególnej sytuacji znaleźli się uczniowie, którzy w tym czasie muszą  przygotować się do egzaminów ósmoklasisty. Rząd postanowił uwzględnić wyjątkowo trudne warunki do nauki i podjął decyzję o ograniczeniu wymagań egzaminacyjnych.

            Harmonogram przebiegu egzaminów:

            1) 25 maja, wtorek - język polski - godzina rozpoczecia:  9:00 - czas trwania: 120 minut.

            2) 26 maja, środa - matematyka - 9:00 - 100 minut.

            3) 27 maja, czwartek - język obcy nowożytny - 9:00 - 90 minut.

            Dostosowania:

            W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:

            - o 60 minut – w przypadku języka polskiego,

            - o 50 minut – w przypadku matematyki,

            -  o 45 minut – w przypadku języka obcego nowożytnego.

            Przybory:

            Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem.

            Wyniki egzaminu:

            Wyniki będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.

             

            W związku z sytuacją epidemiczną egzaminy ósmoklasisty odbywać się będą zgodnie ze specjalnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

            Więcej informacji na temat egzaminów znajdziecie na stronach CKE:

            https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022

          • Przypominamy uczniom klasy ósmej:

            Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r.,

            z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

            Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

             

            Szczegóły na stronie MEN: terminy-rekrutacji-do-szkol

          • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

          • Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

            A na tej fladze, biel i czerwień,

            Czerwień to miłość,

            Biel serce czyste,

            Piękne są nasze barwy ojczyste.

            „Barwy ojczyste”

            Czesław Janczarski

            W tym roku nie ma wspólnego świętowania. Dziś, kiedy wspólnie podejmujemy walkę z pandemią, niech wyrazem naszego patriotyzmu będzie wywieszenie flagi. Niech biel i czerwień symbolizują dumę z przynależności do narodu, do wartości, które kształtowały nas, Polaków i nadzieję na lepsze jutro.

            Na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć, jak uczniowie naszej szkoły uświetnili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.